Teoria „Pożegnania z Afryką”

Przebyliśmy drogę od robaka do człowieka… Byliśmy kiedyś małpami…

Nożykowcy

– odrębny gatunek hominidów

Około 200 000 lat temu, w Afryce, nożykowcy zaczęli usuwać skórę z dużej, padłej zwierzyny kamiennymi nożykami, odsłaniając z łatwością wielkie ilości mięsa. Usuwanie skóry z dużej, padłej zwierzyny kamiennymi nożykami – nie zaś, jak dotychczas, zębami – wyeliminowało dotychczasową, potężną pracę zębów podczas usuwania– wyrywania zbytecznych fragmentów skóry i spowodowało redukcję dużych wałów nadoczodołowych. Rozcinanie i zdejmowanie skóry kamiennym nożykiem pozwalało na szybkie odsłonięcie wielkiej często ilości mięsa, które było podstawowym pożywieniem wszystkich hominidów.

Retouched tools from Dhofar (Oman), Nubian Complex sites. Południe płw. Arabskiego 106,000 years ago. Creative Commons. © 2011 Rose et al. PLoS ONE

Neandertalczyk naukowo zmanipulowany. Czaszka człowieka (z lewej) jest ustawiona prosto – natomiast czaszka neandertalczyka została celowo nachylona, po to, aby ukryć znacznie wysunięte do przodu zęby i „małpi wygląd”. Cleveland Museum of Natural History, USA.

Na Archeowieściach można także zjeść kit, że „Neandertalczycy byli takimi samymi ludźmi jak my”. „Dopiero w ostatnich dekadach zaczęły przeważać rekonstrukcje, na których neandertalczycy mają w pełni ludzki wygląd” – podają z satysfakcją Archeowieści.

Oczywiście – jeśli muzea i naukowe pisma prześcigają się w „rekonstrukcjach”, na których neandertalczyk jest taki sam jak człowiek – to powinniśmy te naiwne i absurdalne „rekonstrukcje” uznawać za prawdy naukowe. „Rekonstrukcje” ukazują nawet neandertalczyków wytatuowanych, odzianych, z oszczepami, które mają przyklejone (!), kamienne groty i w pióropuszach na głowach. Pewnie niedługo pojawią się „rekonstrukcje” Homo habilis i Homo erectus, na których hominidy te będą miały w pełni ludzki wygląd świadczący, że były takimi samymi ludźmi jak my. Potem okaże się, że australopitek – też człowiek.

.

PAP (2 marca-2012) Neandertalczyk nie jest ofiarą Homo sapiens, lecz klimatu. Według naukowców ze szwedzkiego uniwersytetu w Uppsali, którzy prowadzili badania skamienielin w płn. Hiszpanii, epoka lodowa, której szczyt przypadł ok. 20 tys. lat temu zdziesiątkowała populację neandertalczyków, której ostatni przedstawiciele wymarł ok. 25-30 tys. lat temu.

Coś się tu nie zgadza z tym szczytem epoki lodowej sprzed ok. 20 tys. lat, skoro 20 380 lat temu, 800 km za kołem polarnym kwitło życie. W 1997 roku na półwyspie Tajmyr w płn. Syberii blisko 800 km za kołem podbiegunowym odkryto szczątki mamuta, którego nazwano „mamut Jarkov”. Wiek mamuta (metodą C-14) ustalono na 20 380 lat.

http://foto.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=43428&data=infopakiet&_CheckSum=-1722902385

.

Monumenty zbudowane z neolitycznego betonu

Becan, Jukatan, Meksyk. Creative Commons Autor: NCReedplayer

La Iruela, Hiszpania. Zamek zbudowany z neolitycznego betonu. Some rights reserved by Nono Fotos

● ● ●

Najstarsze materace świata  Wojciech Pastuszka – 9 grudnia 2011. 77 tysięcy lat temu mieszkańcy schroniska skalnego Sibudu w Afryce Południowej spali na materacach. Do ich wytwarzania wykorzystywali m.in. rośliny odstraszające komary.

Kijewski: Oczywiście mieszkańcy schroniska Sibudu wytwarzali materace instynktownie, ponieważ hominidy myślące – ludzie – pojawiły się dopiero 13 000 lat temu. Ale szefowa badań, prof. Lyn Wadley z Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu wciska światu archeologiczny kit:  „- Wybór tych liści do zrobienia materaca oznacza, że mieszkańcy Sibudu mieli gruntowną wiedzę o roślinach rosnących w pobliżu ich schroniska i byli świadomi ich leczniczych zastosowań.

Otóż 77 tys. lat temu, wszystkie hominidy żyły wyłącznie na poziomie instynktu i nie mogły posiadać żadnej „wiedzy” ani być „świadomi” czegokolwiek. Pani prof. Lyn Wadley po prostu nie posiada wiedzy, że te hominidy nie posiadały wiedzy ani świadomości.

W Sibudu znaleziono także „najstarsze groty strzał” sprzed 64 tys. lat! Marlize Lombard z Uniwersytetu w Johannesburgu i brytyjski badacz prehistorycznych narzędzi Laurel Phillipson wciskają społeczeństwu archeologiczny kit, że kamienne groty strzał były przytwierdzane do drzewca za pomocą… żywicy!

Jednak najbardziej zwalającym z nóg odkryciem (jak pisze na Archeowieściach Wojciech Pastuszka) jest bardzo wytrzymały klej kompozytowy, który mieszkańcy Sibudu wytwarzali 70 tys. lat temu z czerwonej ochry i gumy akacjowej. Zdaniem południowoafrykańskich uczonych, którzy eksperymentowali z substancją, stworzenie takiego kleju świadczy o tym, że ludzie sprzed 70 tys. lat byli dużo mądrzejsi, niż dotąd sądziliśmy.

Kijewski: Oczywiście, że „klej kompozytowy sprzed 70 tys. lat” zwala z nóg. Z nóg zwalają także „mądrzy ludzie” sprzed 70 tys. lat. Z nóg zwalają też kamienne groty strzał i oszczepów (neandertalczyk) przyklejane do drzewca żywicą! Z nóg zwala archeologiczny kit wciskany społeczeństwu…

● ● ●

Poza tym Archeowieści notorycznie wciskają kit, że neandertalczycy byli ludźmi. Jeśli odrzucimy oczywiste – naukowo udokumentowane – bzdury o neandertalczykach: że chodzili w pióropuszach, że wierzyli w życie pozagrobowe – to wówczas ujrzymy neandertalczyka takiego, jakim był rzeczywiście – a mianowicie dzikim zwierzęciem, który nie mówił, nie myślał i nie uśmiechał się. Zwierzęciem, który by rozszarpał w 3 sekundy każdego archeologa, który by o nim gadał głupoty, po czym by go zjadł… Neandertal nie był takim biedakiem, jak ci archeolodzy, którzy go tak absurdalnie przedstawiają… Neandertalczycy. Nie byli ludźmi lecz hominidami żyjącymi wyłącznie na poziomie instynktu. Wyewoluowali prawdopodobnie z gatunku Homo erectus. Przystosowani byli do życia w ciepłym klimacie przedlodowcowej Europy. Ostatnia epoka lodowa zaczęła się (a nie skończyła), 13 000 lat temu. Byli padlinożercami i zbieraczami wytwarzającymi tylko jedno narzędzie kamienne – siekierę kamienną, tzw. pięściak (tzw. kultury mustierskiej – od miejsca znalezienia we Francji).  Neandertalskie wióry i ołupki krzemienne nie były narzędziami lecz pozostałościami po obróbce pięściaka. Nie wytwarzali narzędzi kościanych. Zamieszkiwali jaskinie. Potrafili podtrzymywać ogień, pozyskany z naturalnego źródła. Nie polowali na dużą zwierzynę, ponieważ nie posiadali odopwiednich narzędzi. Siekiera kamienna – pięściak nie nadawała się do polowania na dużą zwierzynę łowną. Nie nosili odzieży. Nie grali na fujarkach. Nie wierzyli w życie pozagrobowe. Nie składali kwiatów na grobach swoich bliskich. Nie budowali szałasów z kości mamuta. Nie przyklejali krzemiennych grotów do drzewca oszczepu. Nie znali oszczepu ani żadnej broni miotanej.

● ● ●

Archeowieści (25 listopada 2009), popularyzują naukę i pseudonaukę.

„Ok. 2 mln lat temu następuje ogromny skok – narodziny gatunku Homo erectus. I to jego bez większych wątpliwości możemy nazwać człowiekiem”.

Powyższy cytat, zamieszcony na „Archeowieściach”, pochodzi z wywiadu, który „Polityka” przeprowadziła z brytyjskim antropologiem prof. Richardem Wranghamem.

Na „Archeowieściach”, „człowiekiem” jest także Homo ergaster, Homo heidelbergensis, neandertalczyk i kromaniończyk.

A oto najpiękniejszy, najabsurdalniejszy cytat prof. Richarda Wranghama:

„Homo erectus nocował więc na ziemi, ale odstraszyć liczne drapieżniki mógł jedynie za pomocą ognia. Nasi przodkowie zapewne polowali również metodą zabiegania ofiary na śmierć. Potrafili gonić zwierzęta nawet przez kilkadziesiąt kilometrów, aż te padały z wyczerpania. Żeby coś takiego robić w ostrym afrykańskim słońcu, musieli pozbyć się m.in. owłosienia”.

Rzeczywiście genialny sposób na upolowanie np. całego stada koni: – Oto grupa ludzi Homo erectus goniła stado koni nawet przez kilkadziesiąt kilometrów, aż konie padły z wyczerpania. Tylko wcześniej ludzie Homo erectus musieli pozbyć się owłosienia, goląc się narzędziami kamiennymi.

Gdyby prof. Richard Wrangham – światowej sławy brytyjski antropolog – pracował, ze swoimi tekstami, w kabarecie Laskowika i Smolenia – to by razem zrobili ŚWIATOWY KABARET MILENIUM!

● ● ●

Ratujmy piramidy przed zamurowaniem! Archeolodzy niszczą piramidy!

Sensacyjne nie–odkrycie polskich archeologów w Egipcie

Od 2008 roku, na oczach świata, pod patronatem UNESCO, odbywa się „wielkie dzieło” zamurowania najstarszej piramidy w Egipcie – Piramidy Schodkowej  Dżesera w Sakkarze. Liczne zdjęcia ujawniają, że archeolodzy niszczą świadectwa przeszłości, że domurowują nowe kamienie do oryginalnej sylwetki piramidy. Nieodpowiedzialne prace nad zamurowaniem oryginalnego wizerunku Piramidy Schodkowej postępują obecnie zgodnie z planem. Jeszcze rok, dwa, i po oryginalnej piramidzie nie będzie ani śladu…

A polscy archeolodzy ani mru–mru na ten temat… Nic. Czeski film – nikt nic nie wie. A co o tym sądzi prof. Karol Myśłiwiec, który właśnie powrócił (XI-2011), z wykopalisk spod Piramidy Schodkowej?

Piramida dla Głupków. Oto historia najstarszej piramidy w Egipcie – w IV aktach:

Akt I  Zdjęcie archiwalne (ok. 1900 r. by Brooklyn Museum, New York), ujawnia brak struktur architektonicznych, które dobudowano w czasach współczesnych.

Akt II  Do wyjątkowych atrakcji turystycznych, w otoczeniu Piramidy Schodkowej, należą trzy struktury architektoniczne, których w starożytnym Egipcie… nigdy nie było. Otóż w ramach współczesnych „renowacji” dobudowano je w XX w. Wykonał je wybitny specjalista i egiptolog – Jean Philippe Lauer. Obecnie już nie wiadomo, które struktury architektoniczne, lub ich fragmenty, w Sakkarze i w całym Egipcie, są oryginalne, a które pojawiły się w wyniku współczesnych „renowacji”, czyli dobudowania, przebudowania, domurowania lub zamurowania… Some rights reserved by Álvaro Medina Ballester

Akt III  A polscy archeolodzy ani mru–mru na ten temat… Nic. Czeski film – nikt nic nie wie. A co o tym sądzi prof. Karol Myśłiwiec, który właśnie powrócił (XI-2011 r.), z wykopalisk spod Piramidy Schodkowej? Creative Commons Autor: Image_language

Akt IV  Piramida Schodkowa po „renowacji”, Egipt, 2013 r. Projekt Milenium. Some rights reserved by TechSavi

● ● ●

Gadżety magiczne – w Egipcie i na świecie

Nieznana Epoka – kiedy Księżyc był blisko Ziemi: 2700–2200 BC  ●  Światowy okres wielkiej architektury skalnej: 2700–2500 BC  ●  Światowy okres zniszczeń: 2500–2400 BC  ●  Światowy potop: 2400 BC  ●  Światowy okres żelaza i betonu: 2400–2200 BC  ●  Upadek wielkiej światowej cywilizacji: 2200 BC

Tak jak wszystkie znaki magiczne, opisane w tym blogu, gadżety magiczne również są znakami, instalacjami magicznymi wymierzonymi przeciwko „diabłu”, aby już nie niszczył boskich, jak zapewne mniemano, monumentów.

Karnak, Egipt. 9. Pylon. Gadżet magiczny z neolitycznego żelaza i betonu, zainstalowany przeciwko “diabłu”, ok. 2300 BC. Żelazny wózek na czterech kołach stoi na żelaznych szynach zainstalowanych na dwóch betonowych „belkach”. Całość wzniesiona na rusztowaniu z żelaznych rur. Jeden z piękniejszych przykładów neolitycznych gadżetów – został już zlikwidowany. Archeolodzy nie komentują tych znaków – oni je likwidują. Likwidują świadectwa Nieznanej Epoki. Na całym świecie. Some rights reserved by kairoinfo4u

Karnak, Egipt. 9. Pylon. Gadżet magiczny z neolitycznego żelaza i betonu, zainstalowany przeciwko “diabłu”, ok. 2300 BC.

Fenestrelle Fort, Włochy. Neolityczny zwodzony most nie pełnił funkcji praktycznych, lecz magiczne. Został wykonany (przeciwko „diabłu”), z neolitycznego żelaza i betonu, ok. 2300 BC. Źródła podają, że most pochodzi z XVIII w. Some rights reserved by mstefano80

Fenestrelle Fort, Włochy. Neolityczny zwodzony most nie pełnił funkcji praktycznych, lecz magiczne. Został wykonany (przeciwko „diabłu”), z neolitycznego żelaza i betonu, ok. 2300 BC. Źródła podają, że most pochodzi z XVIII w. Some rights reserved by mstefano80

Koło wodne i młot – eksponat w Muzeum Zagłębia Staropolskiego. Sielpia Wielka. Polska. Gadżet magiczny z neolitycznego żelaza i betonu, zainstalowany (przeciwko “diabłu”), ok. 2300 BC. Źródła podają, że eksponat pochodzi z XIX-wiecznej walcowni. Creative Commons by Marek K. Misztal

Koło wodne i młot – eksponat w Muzeum Zagłębia Staropolskiego. Sielpia Wielka. Polska. Gadżet magiczny z neolitycznego żelaza i betonu, zainstalowany (przeciwko “diabłu”), ok. 2300 BC. Źródła podają, że eksponat pochodzi z XIX-wiecznej walcowni. by pawekrol

Reklamy

Informacje o Jerzy Kijewski

Anthropology, Archaeology, New York Born: May 16 1950 in Poland jerzy.kijewski@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Archeologia, Kontrowersje, Prehistoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s